Karsintojen listat näyttää seuraavanlaisilta:
SH:
1. lähtö klo 18:07 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium-karsinta P. 2500 e. (2500-1250-625-375-125-125)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Tähtituula / Henri Bollström 2100: 1 31,0ke 3 300 €
2 Ivori / Esa Holopainen 2100: 2 30,2ake 30,2ke 3 170 €
3 Pyörylän Paroni / Pertti Puikkonen 2100: 3 33,9ake 30,1ke 3 220 €
4 Maikkis / Hannu Torvinen 2100: 4 31,2ke 1 375 €
5 Normipäivä / Antti Tupamäki 2100: 5 33,4ake 30,0ke 3 060 €
6 R.R. Samu / Veli-Erkki Paavola 2100: 6 26,0ake 28,3ke 11 590 €
7 Säihkeen Säpinä / Antti Teivainen 2100: 7 25,5ake 28,1ke 20 350 €
8 Tulinko / Niko Jokela 2100: 8 30,2ake 29,9ke 4 350 €
2. lähtö klo 18:28 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium-karsinta, Golf Pirkkala -lähtö P. 2500 e. (2500-1250-625-375-125-125)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Hilavitku / Seppo Sarkola 2100: 1 31,2ke 3 170 €
2 Effia / Teemu Okkolin 2100: 2 34,3ke 800 €
3 Viäräne / Jani Ruotsalainen 2100: 3 32,9ke 1 140 €
4 H.V. Tuuri / Veikko Leinonen 2100: 4 28,0ake 29,1ke 2 990 €
5 Petroli / Jouni Kaan 2100: 5 25,8ake 29,3ke 5 835 €
6 Vitter / Jalmari Svart 2100: 6 26,4ake 30,3ke 6 260 €
7 Taruntuuli / Esa Holopainen 2100: 7 25,5ake 29,5ke 27 050 €
8 Lissu Rols / Tommi Ala-Nikkola 2100: 8 30,8ke 2 150 €
9 Pauhis / Olavi Nisonen 2100: 9 33,9ake 29,6ke 2 825 €
3. lähtö klo 18:49 Suomenhevoset ryhmäajo 2100 m 4-v. HögforsGST Kriterium-karsinta, Honkoliini -ajo P. 2500 e. (2500-1250-625-375-125-125)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Villieko / Pertti Puikkonen 2100: 1 46,2ake 34,2ke 1 855 €
2 Kihisee / Eero Laitinen 2100: 2 25,4aly 31,8ke 27 810 €
3 Vika Haaste / Niko Jokela 2100: 3 27,0ake 32,6ke 2 500 €
4 Pertturi / Ari Moilanen 2100: 4 27,7ake 30,2ke 3 830 €
5 Larvan Hurmos / Harri Koivunen 2100: 5 31,0ke 1 500 €
6 Tas Erotus / Esa Holopainen 2100: 6 31,6ke 150 €
7 Kemun Muisto / Henri Bollström 2100: 7 28,7ke 5 000 €
8 Myllyn Valtti / Antti Ripatti 2100: 8 33,3ake 29,6ke 3 100 €
9 Pehveri / Jukka-Pekka Kauhanen 2100: 9 28,9ake 29,1ke 4 100 €
LV:
5. lähtö klo 19:35 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta P. 3000 e. (3000-1500-750-450-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Case Closed / Hannu Hietanen 2600: 1 19,4ake 16,9ke 1 660 €
2 Pedal To The Metal / Kimmo Taipale 2600: 2 20,5ake 20,6ke 0 €
3 Mr Mallorca / Kari Venäläinen 2600: 3 15,6ake 16,0ke 6 900 €
4 Skyfired Sel / Antti Teivainen 2600: 4 16,2ake 21 200 €
5 Victory Pilot / Tommi Kylliäinen 2600: 5 14,2ake 17,0ke 10 440 €
6 Sabacan Savage / Ville Tonttila 2600: 6 16,9ake 17,5ke 1 900 €
7 Glory Dancer / Tuomas Korvenoja 2600: 7 15,1ake 18,4ke 6 574 €
8 Fashion Duo / Pekka Korpi 2600: 8 12,6aly 18,5ke 87 603 €
9 Top Of The World* / Ari Moilanen 2600: 9 15,0ake 15,6ke 7 756 €
10 Vie De Chief / Mika Forss 2600: 10 16,9ake 17,5ke 4 035 €
6. lähtö klo 19:55 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta, Autotalo Laakkonen -lähtö P. 3000 e. (3000-1500-750-450-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Golda Nightwish / Ari Moilanen 2600: 1 14,8aly 18,0ke 7 625 €
2 Cincinnati / Ari Hartikainen 2600: 2 13,8ake 16 000 €
3 Boy Named Sue / Tommi Kylliäinen 2600: 3 16,0ake 17,1ke 2 950 €
4 Leemark's Casimir / Janne Ulmas 2600: 4 14,1aly 15,4ke 9 100 €
5 Stoneisle Mustang / Mika Forss 2600: 5 15,5ake 18,1ke 4 340 €
6 Carlos La Renta / Kari Venäläinen 2600: 6 14,6aly 20,3ke 3 625 €
7 Iron Smile / Pekka Korpi 2600: 7 13,7aly 15,8ke 9 082 €
8 Midnight Hour / Santtu Raitala 2600: 8 14,6ake 16,9ke 16 220 €
9 Capo The Eemil / Hannu Torvinen 2600: 9 16,6ake 16,7ke 2 400 €
10 Oliwer Hip / Tuomas Korvenoja 2600: 10 13,8aly 19,9ke 12 264 €
7. lähtö klo 20:15 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta, ST-Koneistus -lähtö P. 3000 e. (3000-1500-750-450-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Ranch Newman / Tommi Kylliäinen 2600: 1 13,5aly 19,4ke 8 880 €
2 Aragorn Hoss / Mika Forss 2600: 2 14,3ake 14,9ke 10 400 €
3 Special Topwheels / Kari Alapekkala 2600: 3 14,9ake 18,6ke 4 708 €
4 Fabrice Duo / Pekka Korpi 2600: 4 14,3ake 15,6ke 7 560 €
5 Count Forever / Tommi Ala-Nikkola 2600: 5 19,6ake 18,1ke 1 600 €
6 Willy Yankee / Tuomas Korvenoja 2600: 6 14,2ake 15,9ke 7 200 €
7 Winter's Iceman / Ari Moilanen 2600: 7 11,6aly 16,3ke 88 033 €
8 Sahara Rouge / Esko Rauhala 2600: 8 15,7ake 17,5ke 7 300 €
9 O'lalaa Birdland / Antti Teivainen 2600: 9 19,9ke 215 €
10 Lenny Dahlia / Jukka-Pekka Kauhanen 2600: 10 14,9ake 17,9ke 6 321 €
8. lähtö klo 20:35 Lämminveriset ryhmäajo 2600 m 3-v. Suom.synt. Medilaser Kriterium-karsinta, Fennia -lähtö P. 3000 e. (3000-1500-750-450-150-150)
# Hevonen / Ohjastaja Matka:rata Autoennätys Tasoitusennätys Voittosumma
1 Go Lucky Fellow / Ari Moilanen 2600: 1 16,0ake 17,0ke 1 925 €
2 Mystic Power / Ilkka Korpi 2600: 2 15,0ake 16,8ke 10 340 €
3 Moonlight Storm / Kari Venäläinen 2600: 3 18,2ke 910 €
4 Chic Flick / Mika Forss 2600: 4 15,6ake 17,2ke 3 625 €
5 Jontte Boy / Tuomas Korvenoja 2600: 5 11,5aly 134 610 €
6 Freezing Duo / Hannu-Pekka Korpi 2600: 6 12,9aly 16,8ke 13 560 €
7 Hopeless Guy / Hannu Torvinen 2600: 7 16,2ake 16,0ke 2 710 €
8 Arctic Muscles / Pekka Korpi 2600: 8 13,3aly 15,6ke 12 348 €
9 Tilia's Abraham / Erkki-Pekka Mäkinen 2600: 9 14,1aly 10 060 €